Pirita metsatukas algab peagi luksusliku Kuldlehe butiikelamu ehitus

Arco Vara sõlmis Piritale uute luksuskodude rajamiseks lepingu ehitusettevõttega COMBICON. Omapärase arhitektuuriga hoone ehitustööd algavad juba märtsis ning esmakordselt saavad korterite eelisostuõiguse arendaja enda investorid.


Erilise arhitektuurilahendusega hoonesse rajatakse vaid viis korterit ning lepingu kohaselt valmib ehitis hiljemalt järgmise aasta esimeses kvartalis. “Lehiku teele kerkiv butiikelamu on oma olemuselt ridamaja, kuid korterid ei paikne seal harjumuspäraselt üksteise kõrval rivis, vaid pigem kobaras, võimaldades niiviisi tagada kõikides kodudes valgusküllasemad toad,” selgitas Arco Vara tegevjuht Miko Niinemäe, kelle sõnul sai ehitusettevõtte valikul määravaks COMBICONi suur projekteerimiskogemus. “Järgneva kahe kuu jooksul viiakse ehituspartneri eestvedamisel lõpuni hoone projekteerimine ning juba märtsis alustatakse kinnistul platsitöödega,” lisas ta.

Kuldlehe korterite müük on aga planeeritud tavapärasest erinevalt, sest esmakordselt saavad eksklusiivse võimaluse hoonesse kodude soetamiseks just ettevõtte enda investorid. “Avalik müük on kavandatud märtsikuusse, kuid erinevalt varasemast tavast pakutakse kuni Vabariigi sünnipäevani kortereid esialgu vaid ettevõtte aktsionäridele ja võlakirja omanikele,” selgitas tegevjuht. “Tegemist ei ole tavapraktikaga, vaid meie sooviga anda ettevõttesse panustanud investoritele eelis kodu soetamisel”, lisas Niinemäe. Korterite keskmiseks ruutmeetri hinnaks kujuneb ligikaudu 6000 eurot ning hoone müügituluks ootab Arco Vara 4,3 miljonit eurot.

“Lehiku tee butiikelamu on mõeldud kindlale sihtgrupile – perele, kes tahab eramaja tunnetust ja mugavusi, kuid eelistab siiski korterit,” selgitas Niinemäe. “Meie arendusprojektide eesmärgiks ei ole maksimaalse korterite arvu saavutamine, vaid selliste elukeskkondade loomine, kus sooviksime ka ise elada. Eesolev Pirita arendusobjekt ühtib selle kontseptsiooniga ning elamus säilib kodusus ja hubasus, jäädes sealjuures asukoha mõttes endiselt linna piiridesse,” täiendas tegevjuht. Kahest küljest metsatukaga piiritletud hoone saab asuma kallakul ning ümbruskonnas on peamiselt eramud või ridamajad.

Läbi kahe korruse paiknevad 160-190 ruutmeetrised kodud saavad lisaks kvaliteetsele ehituslahendusele ka kaasaegse ja luksusliku siseviimistluse. “Igas nelja magamistoaga korteris on walk-in garderoobid, kolm duširuumi ja saun. Kõikide Lehiku kodude juurde käib avar terrass ja teisel korrusel asuv rõdu,” tutvustas Niinemäe. Tema sõnul on tegu väga erilise hoonega, kus küte on lahendatud maakütte baasil, majale paigaldatakse päikesepaneelid, kõigile elanikele on ette nähtud hoonealune parkimine nii autodele kui jalgratastele ning hoovi on paigaldatud isegi robotniiduk.

Lisaks Kuldlehe butiikelamule jätkab Arco Vara sel aastal ka Kodulahe piirkonna arendamisega ja planeerib arendusmahte veel suurendada. Ehitustegevus Eestis on kavandatud Kodulahesse ja Piritale ning Bulgaarias jätkatakse Sofia külje all eramajade arendamisega. “Usume, et aasta teises pooles saame näha kinnisvaratehingute taastumist, kuid hindade tõusmist hetkel ei ennusta,” prognoosis Niinemäe.

Arco Vara on rahvusvaheline kinnisvarakontsern, mis tegeleb elukeskkonnale lisaväärtust loovate arendusetega. Arco Vara põhitegevuseks on terviklike elukeskkondade ja nendega seonduva ärikinnisvara väljaarendamine. Arco Vara põhiturgudeks on Eesti ja Bulgaaria. Emaettevõte Arco Vara AS loodi 1992. aastal Eestis ja on alates 2007. aastast olnud noteeritud Nasdaq Tallinn väärtpaberibörsil.

Lisainfo:
media@arcovara.com
+372 53003098
Eelmine
Üliõpilaste teadustööde konkursil pälvis preemia TTK vilistlane Imre Hohensee
Järgmine
Pidasime JOIKi sarikapidu!